Witaj. Jesteś tu pierwszy raz? Zarejestruj się. Masz już konto? Zaloguj się.Zaloguj się Przechowalnia Dostawa i płatność Regulamin Pomoc Polski
Największy wybór książek
Tel.: 58 340-60-65
Twój koszyk
Ilość: 0
Suma: 0,00 PLN
Przejdź do kasy
Przejdź do kasy

Atlas wybranych drobnoustrojów ważnych w technologii żywności

Autorzy:

SGGW Wydawnictwo

Warszawa 2004, wyd.1

  • Oprawa: miękka foliowana, 88 str.,
  • Wymiary: 170 x 240 mm,
  • Waga: 0.26 kg.
  • ISBN: 83-7244-522-2
Towar niedostępny:
nakład wyczerpany (niedostępny u wydawcy)
22,00 zł
20,90 zł
Zamknij
 
anuluj
Niniejszy Atlas przeznaczony jest dla studentów kierunku technologia żywności i żywienie człowieka studiów dziennych, zaocznych i wieczorowych realizowanych na wydziałach Technologii Żywności, Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji oraz Międzywydziałowym Studium Biotechnologii i Międzywydziałowym Studium Towaroznawstwa SGGW, a także dla studentów innych kierunków i uczelni, w których program nauczania obejmuje zagadnienia mikrobiologiczne.
Celem tego opracowania jest uzupełnienie wykładów, jak też ćwiczeń z zakresu mikrobiologii ogólnej i żywności, co ma pomóc studentom w lepszym zrozumieniu przerabianego materiału.
W opracowaniu przedstawiono ogólne schematy budowy elektronowych mikroskopów, przy użyciu których wykonano zdjęcia i mikrofotografie badanych drobnoustrojów. Następnie zaprezentowano morfologię wybranych pleśni, drożdży i bakterii wykorzystywanych w technologii żywności lub spotykanych jako typowe zanieczyszczenia mikrobiologiczne żywności. Na licznych mikrofotografiach (w bardzo dużym powiększeniu) przedstawiono ważniejsze struktury wewnątrzkomórkowe tych organizmów, niezauważalne w obserwacjach przy użyciu zwykłego mikroskopu optycznego. Zdjęcia uzupełniono aktualną systematyką wybranych grup drobnoustrojów.
Autorzy mają nadzieję, że niniejsze opracowanie przyczyni się do lepszego poznania morfologii drobnoustrojów, sposobu ich rozmnażania oraz umożliwi lepsze zrozumienie niektórych przemian zachodzących w żywności pod wpływem rozwoju tych organizmów.
  • Wstęp
  • Systematyka ważniejszych pleśni występujących w technologii żywności
  • Systematyka ważniejszych drożdży występujących w technologii żywności
  • Systematyka ważniejszych bakterii występujących w technologii żywności
  • Fag T2
  • Literatura

Tel.  58 340-60-65
Tel.  58 341-54-38
kom. 512-176-773
biuro@medbook.com.pl

Newsletter
Newsletter
Patologia Robbinsa
Vinay Kumar, Abul K. Abbas
198,00 zł
174,90 zł
Atlas anatomii człowieka Nettera - polskie
Frank H. Netter, red. wyd. pol. Janusz Moryś
209,00 zł
179,90 zł
189,00 zł
169,90 zł
Akceptujemy płatności
Honorujemy karty kredytowe: Akceptujemy płatności