• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Twórcze zmaganie się ze stresem szansą na zdrowie

Twórcze zmaganie się ze stresem szansą na zdrowie

Funkcjonalny Model Zdrowia chorych po transplantacji szpiku kostnego

9788323341147
Wydanie II rozszerzone
46,20 zł
38,90 zł Zniżka 7,30 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 38,90 zł
Ilość
Od 2 do 3 dni

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
„Praca ma w dużej mierze charakter monografii empirycznej podejmującej problem wyznaczników zdrowia u pacjentów poddanych przeszczepowi szpiku kostnego. Kwestia ta nie miała do tej pory szerszego opracowania w polskiej psychologii zdrowia”.


Z recenzji prof. dra hab. Władysława Łosiaka

„Książka Heleny Wrony-Polańskiej jest interesującym wkładem w dorobek polskiej psychologii zdrowia. Przedstawiony w niej autorski model psychologicznych, behawioralnych i społecznych uwarunkowań służących zachowaniu kondycji zdrowotnej oraz zastosowanie tej koncepcji do opisu i wyjaśnienia wpływu tych czynników na rezultat terapii chorób białaczkowych są teoretycznie i doświadczalnie uzasadnione, a także przydatne zarówno w profilaktyce, jak i w pracy z pacjentami. W nauce polskiej, w zakresie badań osób chorych na białaczki i po przeszczepie szpiku kostnego, jest to praca pionierska”.

Z recenzji prof. dra hab. med. Aleksandra B. Skotnickiego


Helena Wrona-Polańska, absolwentka psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, kierownik Katedry Psychologii Zdrowia UP, specjalista psycholog kliniczny i certyfikowany psychoterapeuta. W latach 1974-1989 asystent i starszy asystent Kliniki Hematologii Akademii Medycznej w Krakowie (obecnie UJ CM) kierowanej przez prof. Juliana Aleksandrowicza, a potem przez prof. Juliana Blicharskiego. Uczestniczka badawczo-naukowego programu rządowego nr 6 „Zwalczanie chorób nowotworowych”, realizowanego w latach 1975-1980 pod kierunkiem prof. Marii Susułowskiej. Stypendystka Deutscher Akademischer Austauschdienst (Hamburg, 1981).

Jej zainteresowania naukowe koncentrują się na wyjaśnianiu złożonych psychologicznych mechanizmów zdrowia i choroby w toku klinicznych badań chorych z leukemią, osób zdrowych oraz po przeszczepie szpiku kostnego, które stały się podstawą skonstruowania Funkcjonalnego Modelu Zdrowia jako funkcji twórczego radzenia sobie ze stresem. W jej dorobku znajduje się wiele prac z zakresu psychologii chorego somatycznie. Jest autorem monografii Zdrowie jako funkcja twórczego radzenia sobie ze stresem, współautorem pracy Zmagając się z chorobą nowotworową oraz redaktorem, współredaktorem i współautorem dziewięciu monografii, m.in. Zdrowie – stres - choroba, Promocja zdrowia w teorii i praktyce psychologicznej, Psychologia zdrowia w służbie człowieka, Julian Aleksandrowicz - dawca nadziei, Zdrowie i choroba, Psychologia w promowaniu zdrowia. Organizatorka i przewodnicząca Międzynarodowych Naukowych Konferencji Psychologicznych, w tym poświęconej problematyce promocji zdrowia (2007), Światowego Kongresu Naukowego Juliana Aleksandrowicza (WJASC, 2008), Konferencji „Muzyka a zdrowie człowieka” (2010), „Między zdrowiem i chorobą” (2012) i „Psychologia w promocji zdrowia” (2014). Aktywna uczestniczka wielu naukowych konferencji psychologicznych w kraju i za granicą. Przewodnicząca Sekcji Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, członek Zarządu Komisji Psychologii Krakowskiego Oddziału Polskiej Akademii Nauk oraz European Health Psychology Society.
Szczegóły produktu
14318
9788323341147
978-83-233-4114-7

Opis

Miejsce wydania
Kraków
Rok wydania
2016
Numer wydania
2
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
346
Wymiary (mm)
165 x 235
Waga (g)
580
Komentarze (0)