• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Prawo w medycynie - podręcznik dla lekarzy

Zobacz nowsze wydanie:

Kompendium prawa medycznego

Prawo w medycynie - podręcznik dla lekarzy

8392415507
Stan prawny na 30 czerwca 2006 r.
60,00 zł
55,20 zł Zniżka 4,80 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 55,20 zł
Ilość
Produkt niedostępny
Nakład wyczerpany (niedostępny u wydawcy)

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
W procesie dydaktycznym, zarówno przed jak i podyplomowym, zagadnieniom prawnym nie poświęca się wystarczająco dużo uwagi. Tymczasem problemy, z jakimi lekarze mogą się zetknąć dotyczą wielu obszarów. Co gorsza, środowisko lekarskie nie zdaje sobie na ogół sprawy z rozmiarów swej nieświadomości.
Książka kompleksowo przedstawia tematykę prawa w zakresie, z jakim lekarze różnych specjalności mają do czynienia w swojej codziennej praktyce. Siedem rozdziałów zawiera syntezę podstawowych konstrukcji prawnych o fundamentalnym znaczeniu zarówno dla osób zawodowo lub z racji piastowanych funkcji społecznych włączonych w procedury jurysdykcyjne, jak i dla pracowników ochrony zdrowia. Odbiorcami podręcznika powstałego w odpowiedzi na palącą potrzebę są zatem prawnicy, .działacze samorządów lekarskich i pielęgniarskich, organizatorzy i decydenci ochrony zdrowia, a wreszcie personel biały oraz administracyjny każdego szczebla. Publikacja została napisana przyjaznym językiem zrozumiałym nawet dla osób, które starannie omijały dotychczas wszelkie prawne dywagacje.
Czytelnik znajdzie w książce praktyczne omówienie znaczenia podstawowych aktów normatywnych, modelujących prawa pacjenta , a także wynikające z nich obowiązki i uprawnienia lekarzy w Polsce. Dwa teksty źródłowe umieszczono w dodatku. Litera pozostałych została w sposób czytelny opracowana.
Książka jest ważną pozycją na polskim rynku wydawniczym i stanie się pomocnym narzędziem zarówno dla lekarzy w ich codziennej pracy, jak i w toku specjalizacji, a także dla studentów różnych kierunków studiów prowadzonych na uczelniach medycznych.
Prof. dr hab. med. Paweł Górski
Kierownik Kliniki Pneumonologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Wykształcenie dobrego lekarza oparte jest na wieloletnim procesie samodoskonalenia, którego ostatecznym celem jest osiągnięcie przez adepta wiedzy medycznej oraz mistrzostwa w swoim zawodzie. Należy sobie jednak zdać sprawę z faktu, iż swoją misję wykonuje on w społeczeństwie, którego postępowanie regulowane jest ściśle określonymi normami prawnymi. Ich rozmaitość i rozproszenie w licznych dziennikach ustaw znacznie utrudnia ich poznanie.
Z drugiej strony nieznajomość prawa może być przyczyną uzasadnionych roszczeń ze strony chorych jak i pracodawcy. Śledzenie zmian w obowiązującym prawie jest bardzo trudne dla medyka, tym bardziej, że przez cały czas musi on poszerzać swoją wiedzę zawodową. Dlatego uważam za bardzo cenne opracowanie przez autorkę monografii Prawo w medycynie.
Dla mnie osobiście najważniejsze jest to, że publikacja została napisana przystępnym a nie hermetycznym językiem prawników, co pozwala na jej czytanie przez szerokie grono lekarzy. Książka zawiera i omawia obowiązujący zestaw uregulowań prawnych dotyczących służby zdrowia w naszym kraju, zawiera ciekawe komentarze i wyjaśnienia.
Prof. dr hab. Tadeusz Szymon Gaździk
Kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Ortopedii Śląskiej Akademii Medycznej
Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Traumatologicznego i Ortopedycznego
Szczegóły produktu
5583
83-924155-0-7

Opis

Miejsce wydania
Łódź
Rok wydania
2006
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
301
Wymiary (mm)
145 x 205
Waga (g)
540
  • SKRÓCONY SPIS TREŚCI::
    1. Prawa pacjenta
    2. Podstawowe obowiązki lekarza wynikające z wykonywania zawodu
    3. Odpowiedzialność cywilna lekarzy
    4. Zawody medyczne
    5. Podstawy prawne marketingu farmaceutycznego
    6. Odpowiedzialność pracownicza lekarzy
    7. Odpowiedzialność zawodowa lekarzy
    8. Wykonywanie zawodu lekarza w Unii Europejskiej
    9. Odpowiedzialność karna lekarzy
    10. Sekcja zwłok

Zobacz nowsze wydanie:

Kompendium prawa medycznego
Komentarze (0)