• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Zastosowanie kliniczne protez, ortoz i środków pomocniczych

Zastosowanie kliniczne protez, ortoz i środków pomocniczych

9788375550474
120,00 zł
94,90 zł Zniżka 25,10 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 94,90 zł
Ilość
Od 2 do 3 dni

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Niniejszy podręcznik to kontynuacja Zaopatrzenia rehabillitacyjnego wydanego w 2003 roku. Zmieniony, nowy tytuł wynika z rozszerzenia zagadnień klinicznych oraz praktycznych wskazówek do zastosowania zaopatrzenia protetycznego i ortotycznego. Przypomnę, że autorem i inicjatorem określenia zaopatrzenie rehabilitacyjne jest prof. Kazimierz Szawłowski, który uważał, że jest to integralna część leczenia usprawniającego, zresztą nie tylko w schorzeniach narządów ruchu.
Podręcznik został wzbogacony przez współautorkę — dr med. Wiesławę Nykę, starszego wykładowcę przy Katedrze Rehabilitacji Akademii Medycznej w Gdańsku, która opracowała problematykę kliniczną. Wniosła także liczne uwagi krytyczne, co pozwoliło na poprawienie i rozszerzenie opisywanych przedmiotów zaopatrzenia.
Niniejsza publikacja będzie pomocą dla studentów medycyny i fizjoterapii, specjalizujących się lekarzy i magistrów rehabilitacji oraz tych wszystkich, którzy — ze względu na charakter swojej pracy z pacjentami — powinni posiadać praktyczną wiedzę z zakresu protetyki, ortotyki i różnego rodzaju pomocy technicznych.
Poprawiono nazewnictwo wielu przedmiotów zaopatrzenia, choć wciąż pozostaje aktualne jego ujednolicenie zgodne z normami ISO (International Organisation for Standardisation).
Nazwy anatomiczne są zgodne z podanymi w podręcznikach Mianownictwo anatomiczne Aleksandrowicza oraz Anatomia człowieka Bochenka. Aby wyjaśnić najczęściej występujące niejednoznaczne pojęcia, podaję za tymi autorami, że część kończyny górnej od nadgarstka do palców nazywa się ręką. Określenia ramię i przedramię nie budzą wątpliwości. Te trzy elementy funkcjonalne wraz z podstawą łączącą, jaką jest obręcz barkowa, nazywa się kończyną górną.
Kończyna dolna składa się z obręczy biodrowej, która stanowi podstawę łączącą z tułowiem, oraz z części wolnej — uda, podudzia, równorzędnie nazywanego też golenią, i stopy.
Nie ma wątpliwości dotyczących nazw innych części anatomicznych, które ponadto porównano z podanymi w wymienionych podręcznikach.
W książce stosuje się określenie narządy ruchu — w liczbie mnogiej, jako poprawne językowo. Szersze uzasadnienie podaję w artykule opublikowanym w Rehabilitacji Medycznej w 2005 roku.
Szczegóły produktu
Via Medica
7378
9788375550474
978-83-7555-047-4

Opis

Miejsce wydania
Gdańsk
Rok wydania
2008
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
220
Wymiary (mm)
165 x 235
Waga (g)
430
  • Wstęp
    1. Rys historyczny
    2. Protezy kończyn górnych
    3. Protezy kończyn dolnych
    4. Problemy kliniczne i psychologiczne po amputacji kończyn
    5. Ortozy kończyn górnych
    6. Ortozy kończyn dolnych
    7. Ortozy tułowia
    8. Obuwie ortopedyczne
    9. Pomoce pionizacyjne i lokomocyjne
    10. Pomoce pielęgnacyjne
    11. Pomoce techniczne i środki pomocnicze
    12. Architektoniczne i urbanistyczne problemy dostępności dla osób niepełnosprawnych
    13. Pomoce życia codziennego
    Piśmiennictwo. Źródła rycin
Komentarze (0)