Witaj. Jesteś tu pierwszy raz? Zarejestruj się. Masz już konto? Zaloguj się.Zaloguj się Przechowalnia Dostawa i płatność Regulamin Pomoc Polski
Niskie ceny
Tel.: 58 340-60-65
Twój koszyk
Ilość: 0
Suma: 0,00 PLN
Przejdź do kasy
Przejdź do kasy

KILKA WAŻNYCH INFORMACJI O E-BOOKACH

 

Co to jest e-book?

To inaczej książka elektroniczna. Możesz ją kupić w dwóch formatach – PDF lub ePUB. Można ją czytać na komputerze, urządzeniach mobilnych oraz czytnikach.

Co to jest Adobe ID?

Adobe ID to unikatowy identyfikator przyznawany przez firmę Adobe określonemu użytkownikowi. Dzięki niemu można korzystać z zabezpieczonych e-booków na różnych urządzeniach, np. laptopach, czytnikach, iPad itd. Adobe ID powoduje przypisanie e-booka do osoby, która go zakupiła, nie zaś do jednego urządzenia. Dodatkowo Adobe ID daje możliwość odzyskania e-booków utraconych w przypadku awarii komputera i korzystania z nich na innych urządzeniach.

Ważna uwaga: koniecznie utwórz swój Adobe ID i aktywuj urządzenia na których chcesz czytać e-booki przed ich ściągnięciem. W przeciwnym razie będziesz mógł/mogła korzystać z e-booka tylko na urządzeniu, na które e-book został ściągnięty jako pierwszy.

Jak utworzyć Adobe ID?

Adobe ID należy utworzyć bezpośrednio na stronie firmy Adobe <kliknij, żeby przejść na stronę firmy Adobe.>

Jakie dane są potrzebne do wypełnienia formularza Adobe ID?

Wypełniając formularz trzeba podać przynajmniej następujące dane: adres e-mail, hasło, imię, nazwisko, kod pocztowy, miejscowość i kraj zamieszkania.

Co to jest Adobe Digital Editions (ADE)?

Aplikacja Adobe Digital Editions (ADE) umożliwia czytanie oraz zarządzanie e-bookami w formatach PDF lub ePUB, które chronione są systemem DRM (Digital Right Management). Aplikacja jest bezpłatnie dystrybuowana przez firmę Adobe <kliknij, aby pobrać ADE>. Jej instalacja jest niezbędna do użytkowania zabezpieczonych e-booków. Aktualnie program posiada tylko angielską wersje językową.

Korzystanie z e-booka na urządzeniach przenośnych z systemem Android i Apple iOS?

Aplikacja Bluefire Reader umożliwia czytanie oraz zarządzanie e-bookami w formatach PDF lub ePUB, które chronione są systemem DRM (Digital Right Management) na urządzeniach przenośnych z systemem Android i Apple iOS. Aplikacja jest dostępna odpowiednio w Android Play i App Store. Jej instalacja jest niezbędna do użytkowania zabezpieczonych DRM e-booków na urządzeniach przenośnych z tymi systemami.

Jak zainstalować Adobe Digital Editions (ADE)?

Do instalacji ADE jest potrzebne podłączenie do sieci Internet, ponieważ aplikacja jest dostępna na stronie www.adobe.com. <kliknij, aby pobrać ADE>. Po zainstalowaniu i uruchomieniu ADE należy zautoryzować komputer: podając Adobe ID i hasło w menu „Help”-- „Authorize Computer...”

Autoryzacji najlepiej dokonać zaraz po instalacji ADE, inaczej wszystkie zabezpieczone e-booki przypisane do komputera przed autoryzacją, zostaną po autoryzacji utracone.

Szczegółowa instrukcja instalacji i autoryzacji znajduje się <tutaj>.

Co to jest DRM?

DRM (Digital Rights Management) pozwala korzystać z e-booka tylko legalnemu nabywcy, zabezpiecza książkę w formie elektronicznej przed bezprawnym powielaniem i rozpowszechnianiem.

Co to jest PDF?

PDF to format plików, który służy do prezentacji, przenoszenia i drukowania treści tekstowo-graficznych, stworzony i promowany przez firmę Adobe. Plik PDF mniej więcej odpowiada wyglądowi stron książki papierowej. E-booki w formacie PDF zakupione w księgarni internetowej medbook.com.pl są zabezpieczone przed powielaniem w systemie DRM.

Co to jest ePUB?

ePUB to format plików, oparty na języku XML, który służy do publikowania elektronicznych książek. Format ten umożliwia komfortowe czytanie na czytnikach i urządzeniach mobilnych, ponieważ pozwala tekstowi książki dostosowywać się automatycznie do rozmiarów ekranu.

Czym różnią się formaty e-booka?

W przypadku korzystania głównie z komputera (laptopa), można wybrać format PDF, który wygląda mniej więcej, jak drukowana książka. Jeśli e-book będzie wyświetlany na czytnikach elektronicznych lub urządzeniach mobilnych, lepiej wybrać format ePUB, ponieważ dostosuje on wielkość tekstu do rozmiaru ekranu.

Skrócona instrukcja korzystania z e-booka zabezpieczonego Adobe DRM:

  1. Utworzyć Adobe ID <kliknij, żeby przejść na stronę firmy Adobe.>

  2. Zainstalować Adobe Digital Editions <kliknij, aby pobrać ADE> lub Bluefire Reader

  3. Zautoryzować komputer (przypisać go do utworzonego Adobe ID) w Adobe Digital Editions

  4. Pobrać e-book ze strony medbook.com.pl (po zalogowaniu): w panelu klienta z zakładki "Twoje e-booki" . E-book zostanie pobrany z serwera i zapisany w wybranej lokalizacji na dysku komputera jako plik .acsm.

  5. Otworzyć plik .acsm w Adobe Digital Editions. Po poprawnej instalacji ADE, plik .acsm powinien otwierać się automatycznie.

Czy e-booka zabezpieczonego Adobe DRM można odczytać na urządzeniu Kindle?

E-booka zabezpieczonego Adobe DRM nie można odczytać na urządzeniach Kindle, gdyż nie obsługują one tego standardu zabezpieczenia.

Co oznacza licencja na korzystanie z e-booka?

E-booki, podobnie jak książki drukowane, podlegają ochronie przewidzianej w ustawie z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Licencja oznacza, że masz prawo do korzystania z e-booka w zakresie przewidywanym ustawą. Nie wolno rozpowszechniać ani wprowadzać Publikacji do obrotu, ani w całości ani we fragmentach; ingerować w jej zawartość; usuwać oznaczeń wydawcy ani technicznych zabezpieczeń; publikować, dystrybuować, powielać ani oddawać Publikacji w najem bez odrębnej zgody wydawcy.